Vishay Sprague TR3D227M6R3C0050
Part No.:
TR3D227M6R3C0050
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 220UF 20% 6.3V 2917
Shipping
TR3D227M6R3C0050 Information
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
50mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)