Vishay Sprague TR3B336K010C0600
Part No.:
TR3B336K010C0600
Package:
1411 (3528 Metric)
Description:
CAP TANT 33UF 10% 10V 1411
Shipping
TR3B336K010C0600 Information
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
600mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.11mm)