Vishay Techno TR20X500MFNES
Part No.:
TR20X500MFNES
Description:
RES 500M OHM 1% 2W RADIAL
Shipping
TR20X500MFNES Information
Resistance:
500 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
2.000" L x 0.125" W (50.80mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.385" (9.78mm)