Vishay Techno TR20H50M0FKES
Part No.:
TR20H50M0FKES
Description:
RES 50M OHM 1% 2W RADIAL
Shipping
TR20H50M0FKES Information
Resistance:
50 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
2.000" L x 0.125" W (50.80mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.385" (9.78mm)