Vishay Techno TR15G500MFNES
Part No.:
TR15G500MFNES
Description:
RES 500M OHM 1% 1.5W RADIAL
Shipping
TR15G500MFNES Information
Resistance:
500 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
1.500" L x 0.125" W (38.10mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.385" (9.78mm)