Vishay Techno TR05D22M0FKES
Part No.:
TR05D22M0FKES
Description:
RES 22M OHM 1% 1/2W RADIAL
Shipping
TR05D22M0FKES Information
Resistance:
22 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.500" L x 0.125" W (12.70mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.330" (8.38mm)