Vishay Sprague TMCSE1C226MTRF
Part No.:
TMCSE1C226MTRF
Description:
CAP TANT 22UF 20% 16V 2917
Shipping
TMCSE1C226MTRF Information
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
900mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)