Vishay Sprague TMCMC1D106MTRF
Part No.:
TMCMC1D106MTRF
Description:
CAP TANT 10UF 20% 20V SMD
Shipping
TMCMC1D106MTRF Information
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.7Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.228" L x 0.126" W (5.80mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.106" (2.70mm)