Vishay Sprague TMCMC0J227MTRF
Part No.:
TMCMC0J227MTRF
Description:
CAP TANT 220UF 20% 6.3V SMD
Shipping
TMCMC0J227MTRF Information
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.1Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.228" L x 0.126" W (5.80mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.106" (2.70mm)