Vishay Sprague TMCMC0G107MTRF
Part No.:
TMCMC0G107MTRF
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Nonstandard
Description:
CAP TANT 100UF 20% 4V SMD
Shipping
TMCMC0G107MTRF Information
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TMCM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.1Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.228" L x 0.126" W (5.80mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.106" (2.70mm)