Vishay Sprague TM3C106M016LBA
Part No.:
TM3C106M016LBA
Description:
CAP TANT 10UF 20% 16V 2312
Shipping
TM3C106M016LBA Information
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.8Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)