Tianma TL145MDXP01-00
Part No.:
TL145MDXP01-00
Manufacturer:
Tianma
Category:
TFT-LCD Panel
Package:
Description:
Tianma 14.5" IPS LCM 3072×1920 430nits WLED eDP 40pins 120Hz LEN8AB1
Shipping
Product Details
TL145MDXP01-00 Information
Manufacturer:
Tianma
Panel Size:
14.5"
TNVAIPS:
IPS
Resolution:
3072×1920
CR:
1900/3/2 12:01:00
Viewing Angle:
Colors:
1.07B
Outline Size:
316.446(H)×211.741(V) ×2.4(D) mm
Treatment:
Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness:
430 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
1500:1 (Typ.) (TM)
View Direction:
Symmetry
Viewing Angle:
89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (Left / Right / Up / Down)
Response Time:
20 (Typ.)(Tr+Td)
Best View on:
Work Mode:
IPS, Normally Black, Transmissive
Glass Thickness:
Transmissivity:
Color Depth:
1.07B 99% DCI-P3
Mass:
Used for:
Laptop
Touch Screen:
Without
Refresh Rate:
120Hz