Caddock Electronics Inc. TK233-10.0K-0.1%-10PPM
Part No.:
TK233-10.0K-0.1%-10PPM
Manufacturer:
Caddock Electronics Inc.
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Description:
RES 10K OHM 0.1% 0.3W RADIAL
Shipping
TK233-10.0K-0.1%-10PPM Information
Manufacturer:
Caddock Electronics Inc.
Series:
TK200
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.3W
Composition:
Thick Film
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.290" L x 0.095" W (7.37mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.300" (7.63mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
  • TK233-10.0K-0.1%-10PPM
  • TK233-10.0K-0.1%-10PPM PDF
  • TK233-10.0K-0.1%-10PPM Datasheet
  • TK233-10.0K-0.1%-10PPM Specifications
  • TK233-10.0K-0.1%-10PPM Images
  • Buy TK233-10.0K-0.1%-10PPM
  • TK233-10.0K-0.1%-10PPM Price
  • TK233-10.0K-0.1%-10PPM Distributor
  • TK233-10.0K-0.1%-10PPM Supplier
  • TK233-10.0K-0.1%-10PPM Wholesale
  • Include Parts
  • Popular Search
The following parts include "TK233-10.0K-0.1%-10PPM" in Silicon Labs TK233-10.0K-0.1%-10PPM.