Vishay Sprague TH3E476M025F0600
Part No.:
TH3E476M025F0600
Description:
CAP TANT 47UF 20% 25V 2917
Shipping
TH3E476M025F0600 Information
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
600mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)