Vishay Sprague TH3E107M016E0150
Part No.:
TH3E107M016E0150
Description:
CAP TANT 100UF 20% 16V 2917
Shipping
TH3E107M016E0150 Information
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
150mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)