Vishay Sprague TH3D336M025A0500
Part No.:
TH3D336M025A0500
Description:
CAP TANT 33UF 20% 25V 2917
Shipping
TH3D336M025A0500 Information
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
500mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)