Vishay Sprague TH3D226M035A0300
Part No.:
TH3D226M035A0300
Description:
CAP TANT 22UF 20% 35V 2917
Shipping
TH3D226M035A0300 Information
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
300mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)