Vishay Sprague TH3D107M010A0600
Part No.:
TH3D107M010A0600
Description:
CAP TANT 100UF 20% 10V 2917
Shipping
TH3D107M010A0600 Information
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
600mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)