INPAQ Technology Co., Ltd TFE10201V06B0DG
Part No.:
TFE10201V06B0DG
Manufacturer:
INPAQ Technology Co., Ltd
Category:
TVS Diodes
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
ESD SUPPRESSORS 0201 VDC 6V CP 0
Shipping
TFE10201V06B0DG Information
Manufacturer:
INPAQ Technology Co., Ltd
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Series:
TFE10201DG
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
6V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
20V (Typ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
Power - Peak Pulse:
Power Line Protection:
No
Applications:
HDMI, USB
Capacitance @ Frequency:
0.05pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)