Taiwan Semiconductor Corporation TESDL3V3U1051M5 RKG
Part No.:
TESDL3V3U1051M5 RKG
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Category:
TVS Diodes
Package:
SC-79, SOD-523
Description:
SOD-523F, 3.3V, 158W, 116PF, ESD
Shipping
TESDL3V3U1051M5 RKG Information
Manufacturer:
Package/Case:
SC-79, SOD-523
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.2A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
158W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
116pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)