Kyocera TCG121SVLPBAFA-AA00
Part No.:
TCG121SVLPBAFA-AA00
Manufacturer:
Kyocera
Category:
TFT-LCD Panel
Package:
Description:
Kyocera 12.1" TN LCM 800×600 400nits WLED TTL 30pins RTP
Shipping
Product Details
TCG121SVLPBAFA-AA00 Information
Manufacturer:
Kyocera
Panel Size:
12.1"
TNVAIPS:
TN
Resolution:
800×600
CR:
1900/2/10 16:01:00
Viewing Angle:
Colors:
262K
Outline Size:
278.3(W)×207.5(H) ×12.8(D) mm
Treatment:
Brightness:
400 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
View Direction:
Viewing Angle:
80/80/80/65 (Typ.)(CR≥10) (Left / Right / Up / Down)
Response Time:
Best View on:
Work Mode:
Glass Thickness:
Transmissivity:
Color Depth:
262K 50% NTSC
Mass:
670g (Typ.)
Used for:
Touch Screen:
Refresh Rate:
60Hz ([Panelook copyright, copy is strictly prohibited] 120Hz (60HZ Input) : Embedded MEMC Circuit 120Hz+120Hz : 120Hz Panel+120Hz Backlight 240Hz (60HZ Input) : Embedded MEMC Circuit)