Kyocera TCG104XGLPAPNN-AN33-S
Part No.:
TCG104XGLPAPNN-AN33-S
Manufacturer:
Kyocera
Category:
TFT-LCD Panel
Package:
Description:
Kyocera 10.4" IPS LCM 1024×768 600nits WLED LVDS 20pins
Shipping
Product Details
TCG104XGLPAPNN-AN33-S Information
Manufacturer:
Kyocera
Panel Size:
10.4"
TNVAIPS:
IPS
Resolution:
1024×768
CR:
1900/1/29 4:01:00
Viewing Angle:
Colors:
262K/16.7M
Outline Size:
230(W)×180.2(H)×11(D) mm
Treatment:
Brightness:
600 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
View Direction:
Viewing Angle:
85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (Left / Right / Up / Down)
Response Time:
Best View on:
Symmetry
Work Mode:
Glass Thickness:
Transmissivity:
Color Depth:
262K/16.7M 51% NTSC
Mass:
480g (Typ.)
Used for:
Touch Screen:
Refresh Rate:
60Hz ([Panelook copyright, copy is strictly prohibited] 120Hz (60HZ Input) : Embedded MEMC Circuit 120Hz+120Hz : 120Hz Panel+120Hz Backlight 240Hz (60HZ Input) : Embedded MEMC Circuit)