Kyocera TCG035QVLAFANN-GN50-P
Part No.:
TCG035QVLAFANN-GN50-P
Manufacturer:
Kyocera
Category:
TFT-LCD Panel
Package:
Description:
Kyocera 3.5" TN LCM 320×240 1200nits WLED TTL 50pins
Shipping
Product Details
TCG035QVLAFANN-GN50-P Information
Manufacturer:
Kyocera
Panel Size:
3.5"
TNVAIPS:
TN
Resolution:
320×240
CR:
1900/2/10 16:01:00
Viewing Angle:
Colors:
16.7M
Outline Size:
76.9(W)×63.9(H) ×5.1(D) mm
Treatment:
Glare (Haze 0%)
Brightness:
1200 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
1000:1 (Typ.) (TM)
View Direction:
Viewing Angle:
80/80/80/60 (Typ.)(CR≥10) (Left / Right / Up / Down)
Response Time:
8/22 (Typ.)(Tr/Td)
Best View on:
12 o'clock
Work Mode:
TN, Normally White, Transmissive
Glass Thickness:
Transmissivity:
Color Depth:
16.7M 50% NTSC
Mass:
45.0g
Used for:
Industrial; Outdoor High Brightness
Touch Screen:
Without
Refresh Rate:
60Hz ([Panelook copyright, copy is strictly prohibited] 120Hz (60HZ Input) : Embedded MEMC Circuit 120Hz+120Hz : 120Hz Panel+120Hz Backlight 240Hz (60HZ Input) : Embedded MEMC Circuit)