Same Sky (Formerly CUI Devices) TBP03P4-350-05GR
Part No.:
TBP03P4-350-05GR
Shipping
TBP03P4-350-05GR Information
Series:
TBP03P4-350
Number of Positions:
5
Positions Per Level:
5
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Header Orientation:
Plug Wire Entry:
90°
Termination Style:
Screw
Current - IEC:
7A
Voltage - IEC:
320 V
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C