Same Sky (Formerly CUI Devices) TBP03P3-350-08GR
Part No.:
TBP03P3-350-08GR
Description:
2~24 POLES, PLUGGABLE, VERTICAL,
Shipping
TBP03P3-350-08GR Information
Series:
TBP03P3-350
Packaging:
Box
Number of Positions:
8
Positions Per Level:
8
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Current - IEC:
7A
Voltage - IEC:
250 V
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:
0.5-1.5mm²
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C