Same Sky (Formerly CUI Devices) TBP03P2-350-05BEGY
Part No.:
TBP03P2-350-05BEGY
Shipping
TBP03P2-350-05BEGY Information
Series:
TBP03P2-350
Number of Positions:
5
Positions Per Level:
5
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Header Orientation:
Plug Wire Entry:
180°
Termination Style:
Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Current - IEC:
8A
Voltage - IEC:
320 V
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Blue
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C