Same Sky (Formerly CUI Devices) TBLH10V-381-02BK
Part No.:
TBLH10V-381-02BK
Manufacturer:
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, HIGH
Shipping
TBLH10V-381-02BK Information
Manufacturer:
Series:
TBLH10V-381
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:
Vertical with Board
Current:
10 A
Voltage:
300 V