Same Sky (Formerly CUI Devices) TBL006V-500-14GY-2GY
Part No.:
TBL006V-500-14GY-2GY
Description:
I/C Rectangular
Shipping
TBL006V-500-14GY-2GY Information
Series:
TBL006V-500
Positions Per Level:
14
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
Vertical with Board
Current:
10 A
Voltage:
300 V