Same Sky (Formerly CUI Devices) TBL004-508-11BE-2GY
Part No.:
TBL004-508-11BE-2GY
Description:
TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, 5.08,
Shipping
TBL004-508-11BE-2GY Information
Series:
TBL004-508
Packaging:
Tray
Positions Per Level:
11
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
10 A
Voltage:
300 V