Same Sky (Formerly CUI Devices) TBL002B-350-07GR-2OR
Part No.:
TBL002B-350-07GR-2OR
Manufacturer:
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
7 POLES, SCREWLESS, 45, 3.50 MM
Shipping
TBL002B-350-07GR-2OR Information
Manufacturer:
Series:
TBL002B-350
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
7
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:
45° (135°) Angle with Board
Current:
7 A
Voltage:
300 V