Same Sky (Formerly CUI Devices) TB008A-508-04GR
Part No.:
TB008A-508-04GR
Manufacturer:
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
I/C Rectangular
Shipping
TB008A-508-04GR Information
Manufacturer:
Series:
TB008A-508
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
4
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
45° (135°) Angle with Board
Current:
16 A
Voltage:
300 V