Same Sky (Formerly CUI Devices) TB005-762-03BK
Part No.:
TB005-762-03BK
Manufacturer:
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
I/C Rectangular
Shipping
TB005-762-03BK Information
Manufacturer:
Series:
TB005-762
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.300" (7.62mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
30 A
Voltage:
300 V