Same Sky (Formerly CUI Devices) TB003-500-P07BK
Part No.:
TB003-500-P07BK
Manufacturer:
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
I/C Rectangular
Shipping
TB003-500-P07BK Information
Manufacturer:
Series:
TB003-500
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
7
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
10 A
Voltage:
300 V