Same Sky (Formerly CUI Devices) TB001-500-14BE
Part No.:
TB001-500-14BE
Manufacturer:
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 5.00
Shipping
TB001-500-14BE Information
Manufacturer:
Series:
TB001-500
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
14
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
15 A
Voltage:
300 V