onsemi SZESD9L3.3ST5G
Part No.:
SZESD9L3.3ST5G
Manufacturer:
onsemi
Category:
TVS Diodes
Package:
SOD-923
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 9VC SOD923
Shipping
SZESD9L3.3ST5G Information
Manufacturer:
onsemi
Package/Case:
SOD-923
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
4.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
Power - Peak Pulse:
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
0.5pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)