onsemi SZ1SMA33CAT3G
Part No.:
SZ1SMA33CAT3G
Manufacturer:
onsemi
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMA
Shipping
SZ1SMA33CAT3G Information
Manufacturer:
onsemi
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
SZ1SMA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)