KOA Speer Electronics, Inc. SPR3CT631R153J
Part No.:
SPR3CT631R153J
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RESISTOR
Shipping
SPR3CT631R153J Information
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Series:
SPR
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
15 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Composition:
Carbon Film
Features:
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.236" Dia x 0.610" L (6.00mm x 15.50mm)