KOA Speer Electronics, Inc. SPR2CT521R122J
Part No.:
SPR2CT521R122J
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RESISTOR
Shipping
SPR2CT521R122J Information
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Series:
SPR
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
1.2 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Composition:
Carbon Film
Features:
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.165" Dia x 0.472" L (4.20mm x 12.00mm)