onsemi SMF90AT1
Part No.:
SMF90AT1
Description:
TVS DIODE 90VWM 146VC SOD123FL
Shipping
SMF90AT1 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
90V
Voltage - Breakdown (Min):
100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
146V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.2A
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)