onsemi SMF85AT1
Part No.:
SMF85AT1
Description:
TVS DIODE 85VWM 137VC SOD123FL
Shipping
SMF85AT1 Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
85V
Voltage - Breakdown (Min):
94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.3A
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)