onsemi SMF7.5AT1G
Part No.:
SMF7.5AT1G
Description:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SOD123FL
Shipping
SMF7.5AT1G Information
Series:
SMF
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7.5V
Voltage - Breakdown (Min):
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.5A
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)