onsemi SMF26AT1
Part No.:
SMF26AT1
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SOD123FL
Shipping
SMF26AT1 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.8A
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)