onsemi SMF150AT1
Part No.:
SMF150AT1
Manufacturer:
onsemi
Category:
TVS Diodes
Package:
SOD-123F
Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC SOD123FL
Shipping
SMF150AT1 Information
Manufacturer:
onsemi
Package/Case:
SOD-123F
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
150V
Voltage - Breakdown (Min):
167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
700mA
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)