Littelfuse Inc. SMDLCE54-HRA
Part No.:
SMDLCE54-HRA
Description:
TVS LC 3000W 54V DO-214AB TR7 RO
Shipping
SMDLCE54-HRA Information
Series:
SMDLCE-HRA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
54V
Voltage - Breakdown (Min):
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
34.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency:
50pF @ 1MHz (Max)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)