Littelfuse Inc. SMDLCE24-HR
Part No.:
SMDLCE24-HR
Description:
TVS LC 3000W 24V DO-214AB TR7 RO
Shipping
SMDLCE24-HR Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
39.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
77.1A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency:
50pF @ 1MHz (Max)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)