Littelfuse Inc. SMCLCE54-HR
Part No.:
SMCLCE54-HR
Description:
TVS LC 1500W 54V DO-214AB TR7 RO
Shipping
SMCLCE54-HR Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
54V
Voltage - Breakdown (Min):
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
17.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
50pF @ 1MHz (Max)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)