Littelfuse Inc. SMCLCE15-HR
Part No.:
SMCLCE15-HR
Description:
TVS LC 1500W 15V DO-214AB TR7 RO
Shipping
SMCLCE15-HR Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
25.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
61.5A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
50pF @ 1MHz (Max)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)