Good-Ark Semiconductor SMCJ51CA
Part No.:
SMCJ51CA
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Description:
TVS, BI-DIR, 1500W, 51V, DO-214A
Shipping
SMCJ51CA Information
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Series:
SMCJx
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
51V
Voltage - Breakdown (Min):
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
18.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)