Good-Ark Semiconductor SMCJ11CA
Part No.:
SMCJ11CA
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Description:
TVS, BI-DIR, 1500W, 11V, DO-214A
Shipping
SMCJ11CA Information
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Series:
SMCJx
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
82.4A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)