YAGEO SMBJ78A/TR13
Part No.:
SMBJ78A/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Package:
DO-214AA, SMB
Description:
SMBJ, DO-214AA, 78V, 126V, REEL
Shipping
SMBJ78A/TR13 Information
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
SMBJ
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
78V
Voltage - Breakdown (Min):
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)